Karan Gurth
Forum

Rekrutacja - Eressea

Eressea - Sob Gru 16, 2006 5:06 am
Temat postu: Eressea
Przedzieraj±c siê przez Mroczny Las, zaro¶la i kolczaste chaszcze, Eressea m³oda kleryczka, licz±ca sobie zaledwie 20 kr±g wiedzy mistycznej i niewiele wiêcej wiosen, pó³¿ywa ze zmêczenia, stanê³a w koñcu przed mroczn±, bardzo wiekow± ¶wi±tynia z wieloma monolitami przedstawiaj±cymi boginie Shillen i sze¶æ smoków. Wesz³a do ciemnego wnêtrza, oplecionego wij±cymi siê konarami drzew, pe³nego mchu i cienia. Nie potrafi³a siêgn±æ wzrokiem w odleg³± otch³añ mroku, jednak nie przestraszy³a siê i odwa¿nie zanurzy³a w ciemno¶æ. Prze¶lizgnê³a siê w g³±b ¶wi±tyni i klucz±c miedzy od³amkami kamiennych ¶cian, rozejrza³a w s³abym ¶wietle swej laski. Widzia³a wiele pos±gów i fresków bogini i smoków, scenki przedstawia³y wojnê bogów, krwawe bitwy na niebie, strach gigantów i innych s³abszych ras. W kaplicy znajdowa³ siê jeden g³ówny o³tarz samej Shilen i sze¶æ mniejszych po¶wiêconych smokom dzieciom bogini, wiedzia³a i¿ ka¿dy z nich urodzi³ siê z kl±tw± przeciw jednemu z sze¶ciu bogów. Po chwili ruszy³a dalej, podziwiaj±c przera¿aj±ce i zarazem piêkne wnêtrze zrujnowanej ¶wi±tyni. By³a jak w transie, niewidzialna si³a pcha³a ja do o³tarza, nie g³ównego ale jednego z mniejszych, który nik³ w karminowej ³unie. Uderzy³a nog± w stopieñ schodów prowadz±cych do figury smoka, nag³y ból lekko j± ocuci³. Powoli wstêpowa³a coraz to wy¿ej, a¿ stanê³a oko w oko z pos±giem Krwawego Smoka, otoczonego swoimi nieporuszonymi stra¿nikami. Z potem na czole wyci±gnê³a zza pasa ma³y skrawek po¿ó³k³ego pergaminu, przeczyta³a marginalia pozostawione wieki temu przez jakiego¶ kap³ana. Dziêki wytycznym jakie zawiera³ ów papier, odnalaz³a ukryt± wnêkê znajduj±c± siê w ¶cianie za o³tarzem. Wydoby³a z niej stary zakurzony arkusz, dostrzeg³a na nim kilka plam i ¶ladów dzia³alno¶ci ognia oraz tekst pisany krwi±, przestudiowawszy go uwa¿nie zamierza³a od³o¿yæ na miejsce. Gdy niespodzianie spostrzeg³a inny kawa³ek zwoju, czysty i ¶wie¿y jakby by³ co dopiero tutaj skryty wziê³a go w d³oñ i wypowiedzia³a zaklêcie widniej±ce na nim:


Eressea – samotna wyspa w odmêtach istnienia,
Kobieta, ciemnow³osa, tragiczna, z³a w duszy, na ciele i w sile.
Ciekawska, demoniczna, wierz±ca, tolerancyjna, samolubna, wojownicza,
Kochaj±ca, przyjacielska, mi³a, ufna, cierpi±ca, przygodowa, z wyobra¼ni±.


Po wypowiedzeniu s³ów zaklêcia, które bardzo ja zdziwi³o, ¶wiat³o nagle zawirowa³o i zacz±³ wiaæ, d¼wiêczny wiatr. Przed ni± pojawi³ siê wybuch jasnego, szkar³atnego ¶wiat³a, zas³oni³a oczy rêkoma, by nie o¶lepn±æ. Z owej jasno¶ci, wysz³y do niej wysokie sylwetki postaci, które przemówi³y:

- Kim jeste¶ ludzkie dzieciê?
<Z drganiem ust wypowiedzia³a>
- Jestem Eressea… Panie.
- Eressea? Czego szukasz w naszej ¶wi±tyni, odpowiedz! <zagrzmia³ g³os drugiej postaci>.
- Szukam mrocznego stowarzyszenia Panie… bractwa Bloody Dragons… chcia³abym… wydobyæ z siebie… zdobyæ wiêksz± moc…
- Wiêksz± moc? < za¶mia³ siê> Jak± moc? ¦mierci czy ¿ycia?
- Wiêksz± moc ¿ycia… < odpowiedzia³a>
- Chcesz przewa¿yæ moc ¶mierci i zwracaæ ¿ycie z zamêtów otch³ani miedzy ¶wiatami? Wracaæ zdrowie, dawaæ wiêksz± potêgê, budziæ sw± moc± w sercach swoich przyjació³ mêstwo, a we wrogach zamêt i strach?
- Tak, Panie… < powiedzia³a odzyskuj±c spokój>. Chcia³abym zdobyæ wiedze biskupa lub proroka, w zale¿no¶ci od tego któr± profesj± bêdê bardziej przydatna gromadzie.
- Dlaczego przesz³a¶ taki trud, by odnale¼æ nasz± ¶wi±tyniê i skontaktowaæ siê z nami?
- Chcia³abym po¶wieciæ swe ¿ycie bogini Shilen. Wasz sojusz jest potê¿ny, herby widoczne wszêdzie, nie trudno wzbudziæ Wam ciekawo¶æ i zainteresowanie. Odnalaz³am Wasze ksiêgi i zwoje w g³ównej bibliotece. Zaciekawi³a mnie historia klanu, wezwanie i idee. Jestem gotowa zwi±zaæ z Wami swój los.
<Ciemna postaæ odwróci³a siê do swych towarzysz, pochyli³a siê do nich i zaczê³a szeptaæ z nimi>.
- Zostañ tu i czekaj na nasz powrót… <zniknêli w purpurowej po¶wiacie a Eressea zosta³a i cierpliwie czeka³a tak jak powiedzieli>.


- imiê na ircu Eressea
- w ¶wiecie przebywam czêsto, niemniej ni¼li 3 - 4 godzin dziennie.

Athallus - Sob Gru 16, 2006 9:09 am

Jestem ZA
Ahrimad - Sob Gru 16, 2006 9:42 am

Za
Witch Elf - Sob Gru 16, 2006 10:08 am

ZA , nie bede sie juz czepiac ;P
Isen - Sob Gru 16, 2006 11:25 am

za
Torres - Sob Gru 16, 2006 11:32 am

Rowniez ZA
Gohun - Sob Gru 16, 2006 11:37 am

no no, niczego sobie :wink: oczywiscie ZA
Danthor - Sob Gru 16, 2006 11:44 am

za
Turendall - Sob Gru 16, 2006 11:45 am

Niestety przeciw, podanie jest swietne i napewno kosztowalo Cie duzo pracy. Lecz chodzi o miejsce w klanie, ktorego chyba nie ma, no i na nie czeka jeszcze inna osoba.
Torres - Sob Gru 16, 2006 11:46 am

Mozesz isc do Czarnej Smierci ^^
Zanthara - Sob Gru 16, 2006 1:31 pm

Za : )
Eressea - Sob Gru 16, 2006 1:42 pm

Dziêkuje bardzo za poparcie.
Ehhh… wielka szkoda ¿e nie macie miejsc, je¶li jest sens to poczekam na nie, je¶li nie, to pozostaje mi siê tylko pogodziæ z losem. Na razie nie bêdê prosiæ o przyjêcie do innej rodzinny, chcia³abym aby to by³ mój wybór, a nie na zasadzie przekierowania. Wybra³am Was i póki co nie bêdê szukaæ gdzie indziej.

LiNeerlay - Sob Gru 16, 2006 2:34 pm

No i to Ci sie chwali...jestem ZA i mam nadzieje,¿e niedlugo znajdzie sie dla Ciebie miejsce :wink:
Athallus - Sob Gru 16, 2006 2:39 pm

Nom... milo by bylo :)
MaaDmaN - Sob Gru 16, 2006 2:41 pm

za
Vishar - Nie Gru 17, 2006 12:00 am

Eressea – samotna wyspa w odmêtach istnienia,
Kobieta, ciemnow³osa, tragiczna, z³a w duszy, na ciele i w sile.
Ciekawska, demoniczna, wierz±ca, tolerancyjna, samolubna, wojownicza,
Kochaj±ca, przyjacielska, mi³a, ufna, cierpi±ca, przygodowa, z wyobra¼ni±.

PRZECIW

wgreen - Nie Gru 17, 2006 12:09 am

Za.
Xorlarrin - Nie Gru 17, 2006 12:30 am

ZA
Eressea - Nie Gru 17, 2006 12:39 am

Vishar napisał/a:
Eressea – samotna wyspa w odmêtach istnienia,
Kobieta, ciemnow³osa, tragiczna, z³a w duszy, na ciele i w sile.
Ciekawska, demoniczna, wierz±ca, tolerancyjna, samolubna, wojownicza,
Kochaj±ca, przyjacielska, mi³a, ufna, cierpi±ca, przygodowa, z wyobra¼ni±.

PRZECIW



W pewnym sensie rozumiem to dlaczego zaznaczy³e¶ w³a¶nie te s³owa, có¿ mogê powiedzieæ, kobieta zmienn± jest. :wink:

<chodzi³o mi o to, a¿eby w charakterystyce postaci, uwzglêdniæ tak¿e to, ze Eressea zdolna jest tez do innych uczuæ. Oczywi¶cie ka¿dy mo¿e mieæ swoje zdanie na ten temat, byæ mo¿e nie jest to jasne, ale nie mia³o byæ >

Athallus - Nie Gru 17, 2006 12:42 am

hehe... to Vishar... on zawsze jest przeciw, ja tez zazwyczaj XD
Namarius - Nie Gru 17, 2006 7:48 am

Oczywi¶cie ZA
Serge - Nie Gru 17, 2006 4:41 pm

Za dzis niedziela wrocilem z 2 dniowego odwyku i mam pewne przemyslenia miejsce zapewne sie znajdzie za kilka dni <wyjmuje miecz > czas sciac kilka glow>
Xardus - Nie Gru 17, 2006 10:38 pm

serge...
a zreszta <machnela reka>

dla mnie osobisie zadnej roznicy pomiedz bd, kg i mg nie ma...

trzon to trzon.. wiem, ze zaraz posypia sie gromy z jasnego? nieba o tym, ze bd to nie kg/mg, ale....

inaczej ma sie to oczywiscie do sm czy an...


a tak poza tym to ZA

Y - Pon Gru 18, 2006 6:54 am

miejsce juz jest, pozostalo czekac az minie kara
Eressea - Pon Gru 18, 2006 11:06 am

Cieszy mnie ten fakt niezmiernie, mam nadzieje ¿e nie zawiodê Waszych oczekiwañ.
Seshs - Pon Gru 18, 2006 8:48 pm

Za Za zazzazaaza saasasasasa Seshshsusuu jest ZA
Aerandir - Wto Gru 19, 2006 10:14 am

Jak najbardziej ZA!
Akasha - Wto Gru 19, 2006 8:15 pm

moja lubik kobity i oczywiscie byc Za <oczko>
oO - Pią Gru 22, 2006 1:25 am

Za ;]
Aenyeth - Pią Gru 22, 2006 3:17 pm

ZA!

mru.

Y - Sro Gru 27, 2006 2:39 pm

Odezwij sie do Grotosana lub do Serge w grze

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group