Karan Gurth Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Diva
Pon Mar 05, 2012 12:18 pm
monitor
Autor Wiadomość
Diva 
Count


Wiek: 40
Dołączył: 19 Sie 2005
Skąd: Karan Gurth
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 10:44 am   monitor

Ktoś jest może na bieżąco w tematach monitorów LCD, LED czy co tam teraz jest w modzie whatever.

Szukam czegoś konkretnie pod L2. Nie za duży, nie za mały, tak żeby wszystkie okna czatu, okna drużyny, okno mumbla, okno mapy i jeszcze jakiś lepsze okno radaru się zmieściło. Obecnie mam flatrona, chyba 19" i już mnie lekko huj strzela bo mi te wszystkie okna zajmują pół ekranu.

Coś dobrego cena/jakość. Nie jestem żadnym wymagającym użytkownikiem ceniącym sobie grafikę uber the best on the world.
_________________
I am Optimus Prime, and I send this message to any surviving Autobots taking refuge among the stars: We are here. We are waiting.

pozdrawiam
Diva

http://www.enneagram.pl/ - słynne jedynki ze skrzydłem dwa: Gregory Peck, Margaret Thatcher, Jane Fonda, Hillary Clinton, Sidney Poitier.
 
 
 
Lasqurix 
Elder

Klasa: UP Wynn
Dołączył: 15 Maj 2007
Skąd: Duchy
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 11:30 am   

W jakim przedziale cenowym?

Jeśli chcesz jak najtaniej, a jednocześnie nieźle jakościowo to polecam:

http://www.ceneo.pl/14207030

Tanio acz solidnie. Rozdzielczość 1920x1080 idealnie nadaje się do grania, kolory BenQ ma niezłe (jak na TN oczywiście). Zalety to przede wszystkim cena, bo dobry monitor full HD powyżej 20 cali w tej cenie ciężko dorwać. Wady to brak HDMI i mógłby być minimalnie większy, chociaż 21,5 cala nie jest tragiczne.

Jeśli zamierzasz wydać trochę więcej to albo:

http://www.ceneo.pl/11613581

albo:

http://www.ceneo.pl/13435940

Della sam mam od miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Nie kupisz drugiego monitora w tej cenie z matrycą IPS a muszę powiedzieć, że jest ona fenomenalna. Super kolory (nieporównywalne do większości TN), kąty widzenia jak na CRT. Wadą IPS jest na pewno niższy czas reakcji niż na matrycach TN. W L2 to nie ma znaczenia, ale w grach gdzie jest dużo dynamicznej grafiki można zauważyć lekkie smużenie przy 8ms GtG, chociaż nie razi to w oczy - przynajmniej mnie. Wadą samego monitora prócz tego jest jeszcze brak wejścia HDMI, zastąpiony tu Display Port, który póki co jest mniej popularny i droższy jeśli chodzi o kable.

Samsung to taki standardowy wybór. TN 23" o niezłych parametrach. Ciężko mi coś więcej o nim powiedzieć, na pewno ma sporo lepszy czas reakcji od Della, więc będzie lepszy przy dynamicznych grach czy filmach. Za to będzie miał gorsze odwzorowanie kolorów i kąty patrzenia. No i ma HDMI.
Ostatnio zmieniony przez Lasqurix Czw Lut 02, 2012 11:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:56 pm   

Jebac TN. IPS i VA sa teraz w takich cenach ze nie warto w ogole sie w to bawic.
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Diva 
Count


Wiek: 40
Dołączył: 19 Sie 2005
Skąd: Karan Gurth
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 1:20 pm   

W sumie to hmm nie myślałem nad ceną, coś dobrego, ale bez przesady.

HDMI z tego co mówi Xorlarrin to jakościowo to samo co DVI, to nie jest mi chyba jakoś szczególnie potrzebne.

Xorlarrin zaproponował ten 24" - http://www.ceneo.pl/12188119s . W sumie nie wiele droższy od tego Della. Albo tego - http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/2917592 . Kurna nie zdawałem sobie sprawy, że to będzie aż tyle kosztować..
_________________
I am Optimus Prime, and I send this message to any surviving Autobots taking refuge among the stars: We are here. We are waiting.

pozdrawiam
Diva

http://www.enneagram.pl/ - słynne jedynki ze skrzydłem dwa: Gregory Peck, Margaret Thatcher, Jane Fonda, Hillary Clinton, Sidney Poitier.
 
 
 
Arvaell 
Elder

Wiek: 35
Dołączył: 18 Sty 2007
Skąd: Karan Gurth
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 1:54 pm   

HDMI jest o tyle fajne, że bezproblemowo podłączysz konsole, lapa czy inny sprzęt (np. Raspberry Pi).

I niedawno zapowiedziano uśmiercenie dsuba i w przyszłości samego DVI. Mają je zastąpic DisplayPort i HDMI.
 
 
Sedyth 
Knight

Klasa: Phantom Summoner
Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2012
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 2:25 pm   

Jeżeli to ma być monitor "rozrywkowy" granie, internet to moim zdaniem wybierz najtańszy, calowo ci odpowiadający monitor, rozdzielczość 1920x1080 powinna być ok.
Na świecie liczy się dwu producentów Samasung i LG oni mają swoje matryce, tzn sami je produkują. Inni jakieś Delle, Benqi, Asusy, Iyamy kupują matryce od nich właśnie.

Do czysto rozrywkowego zastosowania to moim zdaniem cena jest kluczowym decydentem.
Wybierz taki, który ci się podoba z wyglądu i cenowo i już.
Jak ma być nieco ambitniejszy, zależy ci na odwzorowaniu kolorów to wtedy coś z na matrycy IPS czy MVA zaczyna być koniecznością plus kalibrator i takie tam.
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 2:36 pm   

Samsung i LG naturalnie produkuja wiekszosc matryc, ale tych drozszych nigdy nie wkladaja do swoich monitorow, bo bardziej oplaca im sie sprzedac 40 gownianych monitorow niz 1 dobry.

HDMI mozna jebac, jak cos to zawsze mocna kupic kabel HDMI-DVI. Zreszta nie jest to potrzebne bo w koncu Diva nie ma zadnych innych zainteresowan niz L2 :P

A i prosilbym zeby osoby co graja na laptokach sie nie wypowiadaly :P
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Lasqurix 
Elder

Klasa: UP Wynn
Dołączył: 15 Maj 2007
Skąd: Duchy
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 2:47 pm   

A co ma granie na laptoku do monitora? :D To lapek gorszy sygnał do monitora wysyła czy jak? :P

Z chęcią bym grał na stacjonarce bo za tę samą cenę bym miał znacznie lepszy sprzęt i do tego nie miałbym problemów z grzaniem się. Ale potrzebowałbym jeden w domu i drugi we Wrocławiu a na to mnie nie stać :)
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 2:50 pm   

Mialem bardziej na mysli nieswiadomych laptopowych graczy, czyli tych glabow co mysla ze gra na laptoku jest wygodniejsza i lepsza :P
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Arvaell 
Elder

Wiek: 35
Dołączył: 18 Sty 2007
Skąd: Karan Gurth
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 3:41 pm   

Cytat:
A i prosilbym zeby osoby co graja na laptokach sie nie wypowiadaly

Ty masz jakąś laptopofobię? :P

Tak jak Lasq napisał - nie ma znaczenia czy sygnał idzie z lapa czy stacjonarki. Ba, mam w lapie DisplayPort-a, którym nawet średniej klasy grafiki do niedawna nie miały.

Co do mojego sprzętu to mam lapa 17" z Core i5 i do tego 22" monitor HP. Na żadną z wyżej wymienionych wad (wygoda, wydajność, przegrzewanie) nie narzekam :P
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 3:49 pm   

To juz laptop z monitorem a nie laptop :P
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Sedyth 
Knight

Klasa: Phantom Summoner
Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2012
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 3:53 pm   

Xorlarrin napisał/a:
Samsung i LG naturalnie produkuja wiekszosc matryc, ale tych drozszych nigdy nie wkladaja do swoich monitorow, bo bardziej oplaca im sie sprzedac 40 gownianych monitorow niz 1 dobry.

No jest w tym sporo racji, ale monitory średniej i niskiej klasy LG, Samsun, a inni to właściwie wszystko jest to samo. Matryce klasy podobnej drugiego sortu, elektronika sterująca to właściwie te same rozwiązania. Więc po co przepłacać. Wybrać najtańsze co się podoba i będzie git :)
Ostatnio zmieniony przez Sedyth Czw Lut 02, 2012 3:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 4:03 pm   

Nie no, sa tez lepsze, ale Diva przy Eizo wymiekl :P
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Lasqurix 
Elder

Klasa: UP Wynn
Dołączył: 15 Maj 2007
Skąd: Duchy
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 4:14 pm   

Bo żeby kupić Eizo do grania w L2 to trzeba mieć nierówno pod sufitem albo używać 200 złotówek jako papieru toaletowego :)
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 4:36 pm   

Nieprawda, Eizo wypuscilo jakis czas temu serie Foris przeznaczona do zastosowan domowych. Oczywiscie sa to monitory drozsze od marketowcow, ale nadal tansze od pro, czy semi-pro. Generalnie dla ludzi ktorzy cenia sobie jakosc i wiedza czego chca.

Przy okazji chcialbym pozdrowic Rozza :P
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Naib 
Knight

Dołączył: 03 Sty 2012
Skąd: Chimaru
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 4:49 pm   

Jeśli miałbym być szczery to ostatnio doszedłem do wniosku, że nie opłaca się w ogóle kupować monitora - lepiej przychomikować troche kasy, kupić porządny TV i podłączyć kompa. Przynajmniej zastosowań jest wiele. No, ale to subiektywna opinia sprzeczna w sumie z założeniami tematu. :P
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 4:51 pm   

Wez nie zartuj tak nawet :P
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Naib 
Knight

Dołączył: 03 Sty 2012
Skąd: Chimaru
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 4:57 pm   

Oj, ostatnio jak byłem przelotem w domu rodzinnym to na prędce podłączyłem rodzicom kompa do jakiegoś tam super-duper-wypas-TV-3D (nie pamiętam modelu/marki). W każdym razie jakość obrazu była naprawdę zajebista, a jak wspomniałem - zastosowań takiego "większego monitora" jest sporo więcej. W każdym razie nie zamierzam bronić swojego zdania w tym temacie bo to raczej kwestia gustu w tej materii.
 
 
Sedyth 
Knight

Klasa: Phantom Summoner
Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2012
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 5:19 pm   

Eizo Foris, do grania no nie wiem chyba jednak nie potrzeba.
Można poszukać coś z matrycą bodaj S-PVA (tańsza odmiana PVA) bardzo dobre kąty i świetna czerń. Chyba w samsungu syncmaster 2333 coś takiego jest.
Ostatnio zmieniony przez Sedyth Czw Lut 02, 2012 5:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 5:30 pm   

Byl, juz go nowego nie dostaniesz, nawet dobry monitorek za ta kase (ok. 550zl wtedy), produkowany w Rumunii :P

A co do Eizo, Mercedes tez do jezdzenia nie jest potrzebny, Tico wystarczy :P
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Lasqurix 
Elder

Klasa: UP Wynn
Dołączył: 15 Maj 2007
Skąd: Duchy
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 5:46 pm   

Nie no wiem, że Eizo ma serię Foris, ale tak czy siak najtańszy monitor z tej serii zaczyna się od 1300zł. Co kto lubi, ja bym wolał te pieniądze przeznaczyć na co innego :) Wiadomo, że jak ktoś nawet amatorsko zajmuje grafiką, fotografią, projektowaniem stron WWW czy czymkolwiek to warto. Ale jak ktoś napierdala tylko w L2 i od czasu do czasu ogląda filmy w .avi bo mało ważą (bez żadnych aluzji tutaj) to imho to są pieniądze wywalone w błoto bo taki ktoś nie zauważy różnicy między tym monitorem a takim za 600-700zł
Ostatnio zmieniony przez Lasqurix Czw Lut 02, 2012 5:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eder 
Heir

Klasa: Feoh Wizard
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2007
Skąd: Glory Guardians
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 5:50 pm   

Mam chyba w domu wszystkie możliwe rozwiązania, które tu wymieniliście. Jeśli mówimy o Eizo to do grania w L2 to tak jak byśmy kupili sobie Mercedesa do jeżdżenia po bułki do sklepu. W domu mam monitor Eizo 22'' ale jest używany wyłącznie do grafiki. Do grania w L2 wystarczy Ci najgorsze gówno z wyjściem DVI/HDMI, oba cyfrowe i tak na prawdę nie ma znaczenia, które będzie. Jakość ta sama. Tutaj nie ma co rozmyślać za dużo, przemyśl ile chcesz na to wydać i po prostu sprawdz co możesz za to dostać. Żeby kupić coś względnie dobrego wystarczy Ci 500-600zł. Nie kupuj nic poniżej 22'' bo to teraz taki standard. Koniecznie z rozdzielczością full hd. Ja sam do zwykłych rzeczy korzystam z Acera 22'' nawet nie full hd i spokojnie wystarcza żeby rozmieścić wszystko na ekranie. Jak jest mało miejsca to podłączam LG 42'' i jest gitara.

ps. Xor dobrze prawi, żadnych lapków do grania.
_________________
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 6:05 pm   

No wiadomo ze Eizo takiemu plebu jak Diva nie jest potrzebny, dlatego zaproponowalem mu Dell'a U2412M. 24" 1920x1200, na IPSie.
Chcial duzy obszar roboczy, wiec mysle ze ten bedzie dla niego idealny. Na TNce monitory w tym rozmiarze zaczynaja sie tez tak ok 950zl, wiec chyba kazdy przyzna mi racje ze nie mialoby to najmniejszego sensu.
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Ahrimad 
Baron


Klasa: Aeore Healer
Dołączył: 06 Sie 2006
Skąd: Karan Gurth
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 9:12 pm   

Xorlarrin napisał/a:
Nieprawda, Eizo wypuscilo jakis czas temu serie Foris przeznaczona do zastosowan domowych. Oczywiscie sa to monitory drozsze od marketowcow, ale nadal tansze od pro, czy semi-pro. Generalnie dla ludzi ktorzy cenia sobie jakosc i wiedza czego chca.

Przy okazji chcialbym pozdrowic Rozza :P
Obrazek


Mój stary jeszcze jak chodził do technikum za komuny, to też miał taką brązową lampkę nocną. Działała do kiedy nie wykręciłem z niej żarówki, a zamiast niej wsadziłem kabel podłączony do zużytej baterii. W gimnazjum wydawało mi się, że prąd wleci do baterii i nie będę musiał kupować drugiej, ale zamiast tego jebło mnie prądem, a na dywan zaczęły się sypać iskry.

Taki offtop, bo na monitorach (i generalnie urządzeniach na prąd) niespecjalnie się znam.
 
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 12:03 am   

Dzieki za uwage Ahrimad.
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Diva 
Count


Wiek: 40
Dołączył: 19 Sie 2005
Skąd: Karan Gurth
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 8:55 am   

Na pewno ten z IPS i tym 8ms nada się do L2 i filmów? Za bardzo się na tym nie znam, ale słyszałem, że jak np TV ma więcej niż 2,5ms to już jest lipa.

Póki co zastanawiam się nad tym http://www.ceneo.pl/12188119s;02317.htm lub nad tym http://www.skapiec.pl/sit...7592_techniczne . Tylko czy warto płacić 200zico więcej za 120pixeli więcej w pionie?
_________________
I am Optimus Prime, and I send this message to any surviving Autobots taking refuge among the stars: We are here. We are waiting.

pozdrawiam
Diva

http://www.enneagram.pl/ - słynne jedynki ze skrzydłem dwa: Gregory Peck, Margaret Thatcher, Jane Fonda, Hillary Clinton, Sidney Poitier.
 
 
 
Sedyth 
Knight

Klasa: Phantom Summoner
Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2012
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 9:19 am   

120 pixeli trudno wycenić, zawsze to jednak więcej widać. Trzeba by sprawdzić w praktyce.
Podświetlenie LED, ale czy koniecznie ?
Moja bardziej oszczędnościowa propozycja:
http://www.morele.net/mon...alb-qbe-241156/
http://www.morele.net/mon...9hds-b1-355475/
IMHO do grania, czy obejrzenia filmu całkiem wystarczające rozwiązanie.
 
 
Saari 
Baron


Klasa: Aeore Healer <3
Dołączyła: 11 Sty 2011
Skąd: Karan Gurth
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 9:35 am   

Ahhh... Diva jak nie chcesz tego drugiego to mi go kup .*____*.
_________________
"There's more to living than only surviving
Maybe I'm not there, but I'm still trying"

- The Offspring - Staring At The Sun
Ostatnio zmieniony przez Saari Pią Lut 03, 2012 9:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ellenger 
Baron

Dołączył: 17 Gru 2011
Skąd: Antiquus Custodia
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 9:43 am   

Hmmm, do takich wielkich monitorów to trzeba chyba jeszcze mieć duże biurko nie? Chodzi mi o to aby nie siedzieć za blisko monitora bo musiałbyś obracać głowę aby wszystko na nim ogarnąć ;p
_________________
Tworzenie stron www
 
 
Xorlarrin 
Element Aspołeczny


Klasa: tak
Wiek: 667
Dołączył: 29 Mar 2005
Skąd: tak
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 11:19 am   

Nie trzeba, mozna se przyczepic do sciany! :P
_________________

Eliot napisał/a:
serwer wywalil : Xorlarrin , gratulujemy :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo